SPOR

Güneş Çocuklar Anaokulu, çocuklarımızın beden kontrolünü sağlayan ,duygusal ve bedensel algısını güçlendirmesini destekleyecek tüm sporlara yer vermektedir.

Çocukları okul öncesi döneminde 3 yaş itibari ile eğlenceli bedensel faaliyetlere dahil etmek yönlendirmek, ruhsal ve fiziksel gelişmelerini, uyku ve yeme düzenlerini olumlu yönde etkiler.

Çocukların okul öncesi dönemde spor alışkanlığı edinmesi, gelişimine uygun egzersizler yapması zihinsel ve fiziksel olarak daha sağlıklı gelişmelerini sağlar.

Çocuklarımızın günlük hayatlarında sporla tanışması ve alışkanlıkları arasında yer alması önemli hedeflerimizden biridir. Sporu çocuklarımızın hayatına severek eğlenerek öğrenerek katmak için işin profesyonelleriyle çalışıyoruz. Bunun yanı sıra çocuklarımızın sportif yatkınlıklarını, becerilerini tespit ederek sevdikleri ve yeteneklerinin olduğu spor dalına yönlendirmek için ailelerimizi bilgilendiriyoruz. Antrenörler eşliğinde temel jimlastik ile başlayacağımız spor branşlarımız; çocuk yogası, jimnastik.

Çocuk Yogası : Yoga etkinliklerimiz kapsamında çocuklarımızın vücut dengesini iyileştirmek ,güclerini ve dayanıklılıklarını artırmak,aerobik kapasitelerinin gelişmesine yardımcı olmak,daha iyi odaklanmalarını sağlamak,hafızalarını güçlendirmek için temel ısınma hareketleri ile derse başlayıp, çocuklarda doğa,insan,hayvan sevgisi üzerine çalışmalar yapıyoruz. Mindfulness beden ve duyu farkındalığı çalışarak, konsantrasyon geliştirici dikkat toplama egzersizleri ile .Esneme hareketleri, omurga uzatma ve gevşetme çalışmaları ile dersi daha hareketli, farklı hale getiriyoruz.

Jimnastik: Çocuklarda Jimnastik etkinlikleri kapsamında tolere etme becerisi geliştirici ,vücut dengelerini geliştirici, bedensel gelişimlerini destekleyici ısınma çalışmaları, .Kol,bacak,boyun, egzersizleriyle beden farkındalığı ve beden kontrolü çalışıyoruz. Bütün bu egzersizleri hayvan yürüyüşleri vb tekniklerle renkli ve eğlenceli hale getiriyoruz.

Aktiviteler

Kategori:,

Tarih : 25 Ara 2014

To Top